Eucharystia znaczy dziękczynienie…

To była wyjątkowa modlitwa z wielu powodów. Po pierwsze, po okresie ponad 15 miesięcy przerwy spowodowanej pandemią, mogliśmy jako szkolna społeczność naszej Placówki, znowu razem stanąć przed Panem Bogiem  na wspólnej Eucharystii. Zrobiliśmy to w miejscu szczególnym, bo w naszym parafialnym kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, a nie jak dotychczas – stłoczeni na szkolnej jadalni. Wielu uczniów i przedszkolaków po raz pierwszy miało okazję zobaczyć nasz parafialny kościół i modlić się w tej świątyni.

I co najważniejsze, zdecydowana większość z nas, po tak długim czasie nieobecności w kościele, przystąpiła do Stołu Pańskiego, przyjmując Komunię świętą.  Dzięki posłudze naszych kapłanów: ks. Kazimierza, Ks. Proboszcza oraz ks. Władysława nasze serca zostały oczyszczone z grzechów w Sakramencie Pokuty, który przeżywaliśmy w szkole w przeddzień  Mszy św.    

Był jeszcze jeden bardzo ważny, a może nawet najważniejszy powód naszej modlitwy. To było dziękczynienie Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Był on wyjątkowy, bardzo trudny z racji pandemii i wszelkich obostrzeń sanitarnych z tym związanych. Mimo, że nasi rówieśnicy raz po raz przechodzili na nauczanie zdalnie, my wytrwale – cały czas mogliśmy uczyć się stacjonarnie. Bardzo wielu nauczycieli chorowało i stąd były liczne zastępstwa, ale przetrwaliśmy – dzięki Bogu te najtrudniejsze chwile. I za to szczególnie pragnęliśmy wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu, że nas przeprowadził obronną ręką przez ten szczególnie trudny czas. Oczywiście, nie zabrakło też próśb o dobre wakacje i o to, byśmy mogli się spotkać we wrześniu, już bez żadnych zagrożeń dla naszego zdrowia i życia.

Wielu uczestników naszej Eucharystii było pod wrażeniem tej modlitwy w świątyni i padła nawet godna poważnego rozważenia propozycja, by wrócić do dawnej tradycji i zorganizować Mszę świętą na początku roku szkolnego  i z okazji jego zakończenia – właśnie w kościele naszej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jemu cześć i chwała na wieki!!!