Ogólnopolskie Projekty Edukacyjne

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie    sztuki    w    korelacji    z    kompetencjami    kluczowymi    oraz    zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej, a także tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, udział w wystawach i prezentacjach zbiorowych, rozwijanie  postawy  twórczej  dzieci  z  jej  nieodłącznymi  atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością. Zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi, kształtowanie orientacji przestrzennej, rozwijanie  zainteresowań  światem  przyrody  poprzez  wykorzystywanie  dzieł sztuki, Wspomaganie rozwoju dzieci, odkrywanie dziecięcych talentów, budowanie więzi w grupie, rozwijanie wiary we własne możliwości, współpraca z środowiskiem lokalnym. Kształtowanie wartości i umiejętności związanych z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki. Realizacja projektów I. Sewielska, M. Pawelska oraz wychowawcy grup.