Dzień Skupienia

28 października 2021 roku uczniowie klas 7 i klasy 8 wraz z opiekunami wsiedli do autokaru i wyruszyli w stronę Kasiny Wielkiej w Beskidzie Wyspowym. Celem wyprawy było miejsce położone pod Śnieżnicą, gdzie znajduje się piękny Ośrodek Rekolekcyjny. Młodzież udziałem w Dniu Skupienia chciała rozpocząć tegoroczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Gospodarz miejsca – ks. Maciek, który wielokrotnie głosił rekolekcje w naszej szkole, podjął nas bardzo serdecznie i otoczył opieką duchową (i nie tylko). Powiedział do nas piękną konferencje wyjaśniając dlaczego warto starać się o Bierzmowanie. Była też możliwość skorzystania ze spowiedzi, a potem cała grupa uczestniczyła we Mszy Świętej w kaplicy poświęconej Św. Janowi Pawłowi II i Św. Jadwidze. Uczniowie wykazywali wielkie zaangażowanie w różnych posługach; byli gorliwi ministranci, schola prowadzona pod kierunkiem jednej mamy, był też lektor, który czytał Słowo Boże. Po uczcie duchowej była uczta dla ciała – zjedliśmy pyszny obiadek, który dodał wszystkim sił i ochoty na zdobywanie szczytów. Większość grupy udała się w górę, aby zdobyć Śnieżnicę (1007 m n.p.m.). Pozostali też nie próżnowali – spacerowali, zajmowali się kotem i opalali w promieniach słońca. A pogoda była rewelacyjna, o czym świadczą zdjęcia (zachęcamy do oglądania). Przed drogą powrotną była jeszcze Koronka do Bożego Miłosierdzia i wyruszyliśmy w stronę autokaru. Młodzi zmęczeni, ale pozytywnie naładowani i pełni wrażeń wrócili do domów.

Dziękujemy Fundacji im. Franciszka Stefczyka za partycypowanie w kosztach wycieczki.