Koncert charytatywny dla Kamila.

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,

zatacza koło i powraca do nas”     ( Flora Edwards)

Ten oto cytat przyświecał koncertowi charytatywnemu, którego grupa regionalna „Milusioki” była gospodarzem. Odbył się on w dniu 22 października 2021 roku w restauracji „Czarna Owca” w Nowym Targu. Ponieważ „Milusioki” niejednokrotnie otrzymują pomoc od wielu osób dobrej woli, tym razem to my postanowiliśmy pomóc. Wsparcia potrzebował 16-letni Kamil Majerczak z Łapsz Wyżnych, który końcem lipca uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.   Zamysł zorganizowania koncertu kiełkował już w nas od początku września, potrzebowaliśmy jednak czasu na jego realizację. Niezbędni byli także sojusznicy tego przedsięwzięcia. Tu z pomocą pospieszyli nam członkowie Klubu Motocyklowego „Zbóje z Gór” oraz zespół muzyczny „Warasy”. Mając takie wsparcie, mogliśmy już ostro działać. Właściciele lokalu „Czarna Owca” chętnie zgodzili się na przeprowadzenie imprezy w ich posiadłościach.  Bardzo szybko udało się pozyskać kolejne „dobre dusze”- zespoły muzyczne, które chętnie podjęły z nami współpracę. Nie odmówili występu członkowie zespołów: „Gronicki” i „Murań” z Bukowiny Tatrzańskiej, „Wedewil”  z okolic Łapsz Wyżnych, Zespół Regionalny „Hajduki” z Łapsz Wyżnych i oczywiście zespół „Warasy”, który oprócz występu w części koncertowej, bawił gości do północy.

Przybyłych gości witała ze sceny od wielu już lat zaprzyjaźniona z nami, niezawodna konferansjerka p. Marta Zagórska. Wśród gości nie zabrakło Dyrekcji nasze Placówki- p. Ewy Barczak i p. Anny Trybuły. Imprezę zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Łapsze Niżne p. Jakub Jamróz, który koncert objął honorowym patronatem. Przybyli także: radna Miasta Nowy Targ p. Bożena Groń oraz Prezes oddziału Związku Podhalan w Nowym Targu p. Wojciech Groń. Bardzo licznie zebrani uczestnicy koncertu, mogli zachwycać się występami zespołów i grup artystycznych.

Część koncertową rozpoczęły „Milusioki”. Żywiołowym tańcem i z serca płynącym śpiewem wzruszyli do łez swych odbiorców. Towarzysząca nam muzyka w składzie: Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Zontek, Andrzej Szewczyk i Rafał Nowak zagrała siarczyście do kolejnych solowych popisów milusiokowych tancerzy. W występie towarzyszył nam „Ambasador Milusioków” Władek Basiorka z Cichego. Dał on także solowy popis swych niezwykłych wokalnych umiejętności. Piękną choreografią, tańcem i śpiewem zachwycił wszystkich Zespół Regionalny „Hajduki” z Łapsz Wyżnych, rodzinnej miejscowości Kamila. Śpiskie melodie rozbrzmiewały donośnie w gościnnych progach „Czarnej Owcy”. Kolejne zespoły muzyczne, które prezentowały się na roziskrzonej reflektorami scenie, pokazały wielki kunszt muzyczny i serca otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Każdy z artystów zagrał i zaśpiewał tego wieczoru charytatywnie. Obdarowani zostali tylko podziękowaniem i tradycyjnymi już Milusiokowymi serduszkami.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i realizacji koncertu. Na słowa wdzięczności zasługują rodzice naszych Milusiokowych artystów, którzy tłumnie uczestniczyli w naszym przedsięwzięciu.  Dziękujemy także p. Mariuszowi Martinczakowi za profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie oraz p. Grzegorzowi Klimaczakowi za pomoc w obsłudze technicznej.