PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE

W SOSW Nr 1 w ZPSWO W NOWYM TARGU W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

na podst. wytycznych GIS, MZ i MEN

1. Do placówki może przyjechać wyłącznie zdrowy uczeń/wychowanek, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno uczniowi/wychowankowi przyjeżdżać do placówki.
  3. Uczeń/wychowanek nie powinien zabierać ze sobą do placówki niepotrzebnych przedmiotów.
  4. Uczniowie/wychowankowie przebywają w wyznaczonych i w miarę możliwości stałych pomieszczeniach (sale, świetlice i sypialnie) starając się zachowywać dystans społeczny na terenie placówki.
  5. Uczniowie mają obowiązek używania maseczek w przestrzeniach wspólnych szkoły. Obowiązek ten nie dotyczy uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną.
  6. Uczeń/wychowanek korzysta z własnych przyborów i podręczników.
  7. Pomieszczenia, w których przebywają uczniowie/wychowankowie są wietrzone co najmniej raz na godzinę.
  8. Przerwy międzylekcyjne spędzane są w klasach pod opieką nauczyciela, unika się skupisk uczniów/wychowanków w przestrzeniach szkolnych.
  9. Zaleca się odbywać zajęcia w-f i przerwy międzyszkolne na świeżym powietrzu – bez kontaktu poszczególnych zespołów klasowych i grup.
  10. Drugie śniadanie przygotowane przez rodziców – uczniowie spożywają w klasach lekcyjnych.
  11. Obiady spożywa się w jadalni SOSW w systemie rotacyjnym, po każdej z grup szkolnych dezynfekuje się stoły, nie zaleca się samoobsługi i samowolnego przemieszczania uczniów/wychowanków w jadalni.
  12. Nauczyciele i inni pracownicy zachowują dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki.
  13. Zaleca się, aby nauczyciele i inni pracownicy placówki, w przestrzeniach wspólnych i na zajęciach używali maseczek.
  14. Osoby z zewnątrz mogą przebywać na terenie placówki za zgodą dyrektora/wicedyrektora, wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.
  15. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów/wychowanków mogą wejść do strefy wyznaczonej dla Rodziców – w holu ośrodka i mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do innych osób i pracowników szkoły.
  16. Rodzice/opiekunowie dzieci uczestniczących w zajęciach WWRD, jeśli jest taka konieczność, mogą przebywać w salach zajęć.
  17. Rodzice/opiekunowie powinni zawsze pozostawać w kontakcie telefonicznym ze szkołą/ nauczycielami i wychowawcami.
  18. Jeżeli uczeń/wychowanek przejawia niepokojące objawy chorobowe izoluje się go w  wyznaczonym miejscu i niezwłocznie powiadamia rodziców/opiekunów, którzy muszą odebrać dziecko i skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.