Do przedszkola przyszła Pani Wiosna!

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy przyszła do nas WIOSNA ??☘️??? Witały ją: bocian, skowronek i szpaki, witały ją także wszystkie przedszkolaki…?? Przygotowania na przybycie wiosny trwały kilka dni ?? Najpierw przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer w towarzystwie Marzanny ? Dzieci symbolicznie żegnały zimę – pożegnały Marzannę, tę zimową pannę! ❄️ Marzannę pożegnały, a Wiosnę przywitały! ☀️???? Następnego dnia zawitała do nas Pani Wiosna! Dzieci oglądały bajkę edukacyjną pt. „Zwiastuny wiosny” ? Jakie było ich zdziwienie i radość, gdy po skończonej bajce przybył gość specjalny – prawdziwa Pani Wiosna! ? Zaprosiła dzieci na wiosenną zabawę. Przedszkolaki podziwiały dary i zwiastuny wiosny. Wskazywały i nazywały elementy na obrazkach ? Wąchały wiosenne kwiaty ??? Dobierały do siebie również takie same kwiatuszki, co było nie lada wyzwaniem! ? Pani Wiosna wspólnie z przedszkolakami bawiła się przy piosenkach wiosennych „Wiosenna poleczka”, „Maszeruje wiosna” oraz „Kle, kle boćku” ? Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre! ☀️?????