„Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem projektu budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie mają możliwość odkrywania nauki w nowym wymiarze. Dzięki zakupionym pomocom uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie rozwijać swoją kreatywność i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Dzięki staraniom dyrekcji i nauczycieli pracownia komputerowa w naszej szkole została wzbogacona o drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań. Pracownie gospodarstw domowego doposażono w nowe zestawy garnków, robotów kuchennych, mikserów. W ramach projektu szkoła zakupiła sprzęt kuchenny oraz klocki do samodzielnej konstrukcji. Sale lekcyjne wzbogacono o pomoce dydaktyczne takie jak między innymi szkieletowe modele brył geometrycznych, modele budowy atomów.
Nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne, a nowe pomoce pozwolą uczniom w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

Laboratoria Przyszłości-1

Image 1 of 5