Dzień rodziny

Nanieśli świeżego, mokrego,
Białego i tego bzowego.

Liści tam – rwetes, olśnienie,
Kwiecia – gąszcz, zatrzęsienie”
Julian Tuwim
I zanieśli ten bez do Szkoły Podstawowej nr 9 uz w Nowym Targu aby świętować Dzień Rodziny. Po dwóch latach obostrzeń pandemicznych dzieci, rodzice i nauczyciele mogli wreszcie spotkać się razem, porozmawiać, poczęstować się słodkim ciastkiem, kawą i szkolną herbatą z cytryną. Miłych gości powitała pani dyrektor Ewa Barczak a dzieciaki radowały oczy i uszy rodziców występami. Uroczo prezentowała się klasa II a piosenką „Witajcie mamy”, klasa I z utworem „MiguMig i Jazzowanki” a milusińscy z II b brawurowo wykonali prosty układ z rekwizytem pt. „Kocham Mamę i Tatę nie tylko od święta”. Rekwizytem tym oczywiście było serce z napisem „MAMA” i „TATA”. Nowym, niezwykle inspirującym doświadczeniem był występ „Szkolnej orkiestry profesjonalnej” grającej na Bum Bum Rurkach. Krótką prezentacją zaszczyciły nas także Milusioki. Klasa 8a śpiewała o miłości a na zakończenie pierwszaczki zatańczyły do melodii ukraińskiej piosenki „Ridna maty maja”. Był to prezent dla naszych przyjaciół – dzieci i rodziców z Ukrainy. Cudnie było spotkać się, pogawędzić, poświętować.

Po dwóch latach ograniczeń pandemicznych mogliśmy wreszcie spotkać się na wspólnym świętowaniu. Młodzież, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9 UZ 27 maja 2022r.