Program „Junior-Edu-Żywienie”

Szkoła Podstawowa nr 9 w Nowym Targu w roku szkolnym 2022/2023 przystąpi do programu MEiN „Junior–Edu–Żywienie”, którego głównym zadaniem będzie przeprowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia dzieci i młodzieży oraz opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Działania oparte będą na:

1. Badaniu stanu wiedzy i świadomości żywieniowej dzieci szkół podstawowych, ich rodziców/opiekunów oraz nauczycieli oraz ocena stanu odżywienia dzieci, na podstawie pomiarów antropometrycznych i analizy składu ciała.
  2. Ocenie organizacji żywienia dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych, a na tej podstawie opracowanie modelowych rozwiązań w tym zakresie.
  3. Opracowaniu i wdrożeniu wieloaspektowego programu edukacji żywieniowej dla uczniów szkół podstawowych.
  4. Szkoleniu nauczycieli w zakresie wdrożenia programu edukacji żywieniowej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej: https://jez.edu.pl.

Odpowiedzialne za realizację programu w szkole będą: Elżbieta Bogusz, Monika Ateba.