„Laboratoria Przyszłości”

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” szkoła podstawowa pozyskała sprzęt gospodarstwa domowego (robot wielofunkcyjny, miksery, podkładki, stolnice do wyrabiania ciasta, opiekacz
z wymiennymi wkładami). Uczniowie 6C podczas zajęć rozwijających kreatywność w pracowni gospodarstwa domowego oraz uczniowie klasy 4-5L rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności kulinarne. Prace związane z przygotowaniem ulubionych potraw wyzwalają w nich niezwykłe pokłady pracowitości, aktywności i zaangażowania. Satysfakcja z wykonanej pracy jest duża, tym bardziej, że przygotowane ciasta, sałatki i przekąski uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoim bliskim podczas wspólnej degustacji. Oprócz kompetencji związanych z gotowaniem nabywają oni również umiejętności bezpiecznego poruszania się w kuchni, prawidłowych nawyków higieniczno-porządkowych oraz uczą się planowania działań. Zdobyte umiejętności zapewne wykorzystają w swoim dorosłym życiu.