Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta Nauczycieli i wszystkich Pracowników Oświaty, zwracam się do Was Szanowni Państwo z wyrazami szacunku za Wasz trud jaki podejmujecie każdego dnia kształtując postawy i osobowość naszego młodego pokolenia.

Współczesne realia życia szkoły wymagają od nauczyciela kreatywności i konsekwencji w wypełnianiu swej szczytnej misji. Towarzyszy temu przekonanie, że bez względu na trudności i problemy ziarno wiedzy siać trzeba, bo plon zbierze całe społeczeństwo. Szkoła i samorząd to dwa potężne filary, które wspierają kształcenie młodych ludzi w taki sposób, aby byli oni świadomi swej wartości w wielu wymiarach życia społecznego.

W dzisiejszej niełatwej rzeczywistości to właśnie Wy – drodzy Nauczyciele stajecie się dla uczniów szansą na odnalezienie właściwych wzorców, odkrywania pięknych stron świata. Wasza mądrość stanowi ważny punkt odniesienia dla młodego pokolenia – jesteście nie tylko przewodnikami po tajnikach wiedzy, ale także coraz częściej wyznacznikiem granic i zasad, ostoją w trudnych chwilach.

Mam świadomość, że efekty pracy nauczyciela widoczne są po latach, ale już dziś Wam gorąco dziękuję za każdy trudny dzień, za godziny spędzone na przygotowaniu lekcji, za dobroć i cierpliwość jaką okazujecie swoim uczniom. Niech praca z młodzieżą będzie dla Państwa przyjemnością a postępy podopiecznych ogromną satysfakcją, czego Wam z całego serca życzę …

z wyrazami szacunku i uznania
Bogusław Waksmundzki