#Laboratoria Przyszłości w miesiącu październiku w Szkole Podstawowej nr 9

W ramach programu „#Laboratoria przyszłości” uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem Pana Rafała zapoznali się z nowym sprzętem do majsterkowania, z przepisami BHP i instrukcją obsługi. Podczas kolejnych zajęć rozpoczęli swoją pierwszą przygodę z użyciem sprzętu bawiąc się w budowniczych zabytkowej budowli. Oprócz profesjonalnego sprzętu do budowania, projektanci wykorzystują również farby do malowania zakupione w ramach projektu.

Podczas lekcji informatyki z Panem Rafałem po raz kolejny wykorzystano drukarkę 3D. Stworzenie projektu to nie taka prosta sprawa, ale uczestnicy lekcji świetnie sobie poradzili. Na razie z pomocą nauczyciela zaprojektowali i wydrukowali potrzebne elementy podczas tworzenia makiety poznańskiego ratusza. Czas wydruku projektu to kilka godzin więc wszyscy muszą uzbroić się  w cierpliwość aby podziwiać kolejne ich prace.

Mali konstruktorzy podczas zajęć rozwijających kreatywność pod okiem Pani Renaty mieli  okazję rozwijać wyobraźnię przestrzenną budując różne budowle i tworząc ze wzoru kompozycje z klocków magnetycznych oraz klocków do samodzielnej konstrukcji.

14.10.2022 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Akademię przygotowali między innymi uczniowie szkoły podstawowej pod czujnym okiem nauczycieli. Odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz występy artystyczne.  Podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości (mikroporyt w raz z akcesoriami). Zdjęcia dokumentujące całą uroczystość wykonano aparatem umocowanym na statywie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z zajęć.