Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościam w ZPSWO

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami  to święto obchodzone od 1992 roku na całym świecie 3 grudnia. Jego celem jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób z niepełnosprawnościami w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „ Każdy inny – wszyscy równi” obchodziliśmy uroczyście w naszej placówce 2 grudnia. Z tej okazji wszystkie oddziały zorganizowały spotkania dla swoich uczniów, podczas których odbywały się pogadanki i warsztaty na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, praw osób  z niepełnosprawnościami oraz właściwych zachowań wobec tych osób. Uczniowie obejrzeli projekcje filmów oraz prezentacje o osobach, które pokonując swoje ograniczenia osiągnęły sukces, a nawet sławę. W ramach szkolnych obchodów, w holu głównym zorganizowano wystawy tematyczne, na których zaprezentowano plakaty oraz prace wykonane przez naszych uczniów. Głównym przesłaniem przeprowadzonych akcji szkolnych było uświadomienie naszym uczniom, że niepełnosprawność nie jest barierą w spełnianiu marzeń.

Nauczycielom, uczniom oraz wszystkim zaangażowanym w akcję, składamy serdeczne podziękowania.