O nas – aktywni i kreatywni

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością, ustanowiony po to, aby uświadomić innym, że, pomimo różnych trudności, osoby niepełnosprawne mają takie potrzeby, jak każdy. I choć może nie widzą, nie słyszą, mają trudności z rozumieniem lub poruszaniem się, to przecież chcą być kochane, chcą się uczyć, pracować, odnosić sukcesy, uprawiać sporty, realizować się artystycznie.

My ten dzień obchodziliśmy 2 grudnia, w piątek; spotkaliśmy się w szkolnej jadalni, aby wspólnie (wszyscy uczniowie SP uz oraz Przedszkolaki) obejrzeć film o nas samych, o tym, jacy jesteśmy, co lubimy, co potrafimy.  Film, w którym pani Marcelinka połączyła fragmenty pokazujące jak się uczymy, śpiewamy, tańczymy, zdobywamy medale w różnorodnych dyscyplinach sportowych
i nagrody w konkursach plastycznych lub festiwalach teatralnych, bardzo się nam podobał. Jak na seans ,,Kina w szkole” przystało, nie zabrakło popcornu przygotowanego w naszej kuchni oraz napojów.

Świętowanie w konwencji ,,Kina w szkole” to fajny sposób spędzania czasu i już mamy ochotę na więcej.