Europejski Tydzień Autyzmu

Co roku, w pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Jego celem jest dostarczenie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób z tym zaburzeniem. W rama obchodów uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola wzięli udział w warsztatach z alternatywną komunikacją ,,Gesty i słowa to nasza mowa”. Podczas spotkania uczniowie, przedszkolaki oraz nauczyciele utrwalali podstawowe gesty Makaton, wspólnie rozwiązywali świąteczne zagadki z wykorzystaniem symboli PCS oraz gestów Makaton. Następnie uczyliśmy się piosenki ,,Co przyniesie Mikołaj” pokazując poznane gesty. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał kolorowanki z poznanymi wcześniej symbolami PCS. Dodatkowo przez cały grudzień w szkolnej bibliotece możecie wypożyczyć lub podzielić się książka o tematyce autyzmu. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję!!!