Wycieczka do piekarni

W dniu 23.01.2023 r. uczniowie klas 1 A i 1 B SPDP udali się na wycieczkę do Czarnego Dunajca, gdzie mogli bliżej poznać pracę piekarzy i cukierników. Odwiedzili Piekarnię Domino, w której zobaczyli jak powstają chleby, bułki, pyszne ciasta i ciasteczka oraz szereg innych wypieków. Przyglądali się pracy piekarzy oraz z zaciekawieniem słuchali jak pan Szymon opowiadał o wybranych procesach powstawania, wypiekania i przechowywania pieczywa. Każdy spróbował również pysznych drożdżówek i ciast, a także miał możliwość samodzielnego zrobienia zakupów. Zaopatrzeni w ciepłe chleby, bułki i smaczne ciasteczka wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy panu Szymonowi i wszystkim pracownikom Piekarni Domino za gościnność, ciepłe przyjęcie i bardzo ciekawą lekcję.