#Laboratoria Przyszłości – styczeń

Uczniowie z oddziału 3B – UZ na zajęciach Rozwijających Kreatywność bawili się klockami zakupionymi w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Zabawa klockami pozytywnie wpływa na rozwijanie sprawności umysłowej, koordynacji wzrokowo ruchowej oraz sprawności manualnej. Uczy także współdziałania w grupie i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas zajęć rewalidacyjnych rozwijamy wyobraźnię przestrzenną. Przy użyciu długopisu 3D uczniowie klasy 7 BL  próbują wydrukować ostrosłup i sześcian. Nie jest to prosta sztuka, ale zachęca uczniów do efektywniejszego myślenia oraz kształtuje wyobraźnię, koncentrację
i precyzję.

Również podczas zajęć rewalidacyjnych uczniowie klasy 8 AS korzystając z pomocy zakupionych w ramach Programu Laboratoria Przyszłości uczyli się wyznaczać wysokość w ostrosłupie. Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”   Konfucjusz

Dzieci najlepiej uczą się poprzez udział i doświadczanie, poprzez emocje i pytania jakie temu doświadczaniu towarzyszą.

Długopisy 3D jak i przestrzenne szkielety brył zostały zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Podczas lekcji matematyki uczniowie klasy 5B+6BL pod opieką nauczyciela utrwalali umiejętności obliczania obwodów figur płaskich. Mierzyli różne przedmioty znajdujące się w najbliższym otoczeniu (ławki, półki, obudowy kaloryferów) wykorzystując metry zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Lekcja praktycznego działania pozwoliła szybciej przyswoić wiadomości i umiejętności matematyczne. Sprawiła uczniom wiele radości.

Dzięki sprzętom zakupionym z Programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 8C – UZ na zajęciach Rozwijających Kreatywność upiekli pyszny piernik. Głównym celem zajęć jest nie tylko aktywizacja i usamodzielnianie uczniów, ale także dbałość o estetykę, higienę i porządek w miejscu pracy.

Uczniowie klasy VII-VIII B w ramach zajęć z wychowawcą brali udział w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej. Doskonalili swoje umiejętności gastronomiczne, poznawali zaplecze szkoły zawodowej na kierunku kucharz – pracownik pomocniczy obsługi gastronomicznej. Podczas warsztatów wykorzystywana była gofrownica zakupiona w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

W dniu 18 stycznia 2023 w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. W przesłuchaniach wzięło udział wielu uczestników. Z pośród nich wybrano laureatów, którzy wystąpili 25 stycznia przed całą publicznością szkolną. Podczas przesłuchań i finału konkursu  wykorzystano laptopa i mikrofon na statywie zakupiony z Programu Laboratoria przyszłości.