XXII Edycja akcji „Góra Grosza”

„Każda drobna moneta

może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”

Ogólnopolska akcja „Góra Grosza” przeprowadzona została pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.

To kolejny rok z tą akcją , która na dobre zadomowiła się w naszych sercach, głowach i portfelach. Młodzież , nauczyciele i inni pracownicy nie zawiedli, bardzo chętnie wspierali zbiórkę. Były pojedyncze monety, woreczki i słoiki z grosikami. To 4667 sztuk , 11,3 kg monet co dało 184 złote 96 groszy.

Zebrane pieniądze przekazujemy do Towarzystwa Nasz Dom a ono najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W tej edycji  grosiki zbierali: Agnieszka Kopytko kl. 1 b, Katarzyna Sulka i Aleksandra Zachwieja, Łukasz Leśnicki i Dawid Sulka , uczniowie klasy 1a.

W liczeniu wzięli udział wszyscy członkowie grupy „Góry Grosza”, niektórzy uczniowie z klasy 1b i 3b oraz opiekun akcji.

Pieniądze na pocztę dostarczył opiekun akcji.

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich darczyńców.

Opiekun akcji „ Góra Grosza” mgr Irena Leja