Wiosenny turniej gier i zabaw

Dzień 21 marca, jak każdego roku, okazał się bardzo przyjemny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr9-L. Powodów zadowolenia było wiele: pożegnanie  zimy, świetna zabawa, a za oknem pojawiło się długo wyczekiwane słoneczko i temperatura powietrza znacznie wzrosła…

Wczesnym rankiem uczniowie brali udział w konkursie plastycznym. Prace dotyczyły wykonania motywów, związanych z wiosną. Zwycięzcy konkursu mieli zadanie specjalne, musieli wykonać Marzannę. Kolejno dzieci podzielone na cztery grupy brały udział w turnieju gier i zabaw. Były zagadki, przysłowia, drzewka decyzyjne, konkurencje zręcznościowe, smakowanie pokarmów. Zwycięzcami okazała się drużyna czerwonych, którym serdecznie gratulujemy wiedzy oraz umiejętnej pracy w zespole. Palenie Marzanny przyniosło wiele emocji, bo każdy ile sił w płucach krzyczał, by wypędzić już zimę na dobre. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się przywołać gościa specjalnego- Panią Wiosnę.