Międzynarodowy Dzień Ziemi w SPdP

Szkoła Przysposabiająca do Pracy przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i prowadziła swoje działania przez kilka dni pod hasłem ,,Dbajmy o naszą Planetę”.

Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty, na których uczniowie mieli okazję poznać czym jest recykling, jak segregować śmieci, co wywołuje efekt cieplarniany i skąd się bierze smog.  Oprócz warsztatów uczniowie wykonali emblematy, plakaty, transparenty związane z ochroną środowiska. Przyłączyli się również do akcji ,, Wiosenne sprzątanie świata” organizowanej przez Urząd Miasta i udali się sprzątać teren Nowego Targu. Podsumowaniem obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi był Ekologiczny Pochód ulicami miasta, który miał uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest dbanie o naszą Ziemię i najbliższe otoczenie.