Zajęcia na strzelnicy sportowej LOK w Nowym Targu

24 maja 2023 roku na strzelnicy nowotarskiej  odbyły się zajęcia ze strzelectwa sportowego w klasach 1a, 1b i  2a, które realizują program edukacji dla bezpieczeństwa. Były to pierwsze zajęcia tego typu od czasu zmiany programu i nazwy przedmiotu na edukację dla bezpieczeństwa.

Zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy strzelectwa: pan Rafał Kula, instruktor strzelectwa i wiceprezes  KS „Szarotka” LOK oraz pan Łukasz Zawiślak instruktor strzelectwa.

Przed przystąpieniem do zajęć , pan Łukasz Zawiślak przeprowadził instruktarz . Omówił budowę broni na karabinku AR 15 kaliber .22lr( boczny zapłon)  oraz pozycję do oddania strzału , również na tej broni . Choć  w szkole odbyły się zajęcia przygotowujące młodzież do tych ćwiczeń, to wszyscy słuchali z dużą uwagą i zaciekawieniem.

Na strzelnicę uczniowie wchodzili  w grupach czteroosobowych. Do tarczy strzelali z odległości 50 m z pozycji leżącej. Strzelali w skupieniu i z powagą. Każdy otrzymał od instruktorów swoją tarczę z wynikami oddanych strzałów.

Na pamiątkę, zajęcia zakończyliśmy sesją zdjęciową .

Kto wie, może ten dzień zapoczątkuje w czyimś życiu „przygodę” ze strzelectwem.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe prowadzenie zajęć panom instruktorom: Łukaszowi Zawiślakowi i Rafałowi Kuli oraz kierownikowi strzelnicy Michałowi Maciaszkowi.

Prowadzący strzelanie , mgr Irena Leja