Spotkanie z Pompikiem w MBP w Nowym Targu

14 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej L wzięli udział w „Przygodzie z Pompikiem”. Udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, gdzie pan leśniczy opowiedział im wiele ciekawostek na temat życia żubrów oraz przeczytał jedną z książeczek dotyczącą przygód Pompika i Polinki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o zwyczajach i sposobie życia polskich żubrów oraz oglądali zdjęcia z hodowli żubrów. Dowiedzieli się m.in., że żubry w ciągu jedna dnia spożywają aż 50 kg pokarmu, ważą ok. 800 kg, a ich długość sięga 3 metrów. Dziękujemy za niezwykle ciekawą i interesującą lekcję, a wszystkich, którzy chcieliby poznać sympatycznego żubra, zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie można wypożyczyć całą serię przygód Pompika. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.