XXIII edycja Akcji Góra Grosza czyli „Góra Grosza” w roku szkolnym 2022/2023

Ogolnópolska akcja „Góra Grosza” przeprowadzona została pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.

To kolejny rok z tą akcją , która na dobre zadomowiła się w naszych sercach, głowach i portfelach. Młodzież , nauczyciele i inni pracownicy nie zawiedli, bardzo chętnie wspierali zbiórkę.

Brudne dłonie, skupienie, liczenie i jeszcze raz liczenie to zamknięcie XXIII edycji Akcji Góra Grosza.

Wynik to:           11,90 kg  =  5510  monet  =  206 zł 90 gr

który był możliwy dzięki wsparciu pojedynczych uczniów, całych klas i nauczycieli. Wszyscy oni są szczególni, zarówno pani Ula, pani Ela ,pani Magda, pani Renia ,Małgosia, Karol, Dawid, Kasia czy klasa 3d SPdP.

Zebrane pieniądze przekazaliśmy do Towarzystwa Nasz Dom, a ono najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Dziękuję nauczycielom, którzy umożliwili zbiórkę , cierpliwie i przyjaźnie traktując naszą szkolną akcję.

Dziękuję zespołowi zbierającemu grosiki : Agnieszce Kopytko -2c, Kasi Sulce -2c, Małgosi Grońskiej-3c,Karolowi Hornikowi-3c, Ewelince Połomskiej- 1b, Magdzie Kaszubie- 1b.

W liczeniu wzięli udział wszyscy członkowie grupy „Góry Grosza”, niektórzy uczniowie z klasy 1a 2c i 3c oraz opiekun akcji.

Pieniądze na pocztę dostarczył opiekun akcji.

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich darczyńców!

Opiekun akcji „ Góra Grosza” mgr Irena Leja