Otwarcie szkoły oraz nowego skrzydła ZPSWO

W dniu 11 września odbyło się oficjalne otwarcie nowej części budynku Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych oraz nowej siedziby Zespołu Szkół nr 1. Na początku uroczystości oficjale przecięli wstęgę przed wejściem do budynku, a część oficjalna odbyła się na nowej sali gimnastycznej ZS nr 1.

Szanowni zebrani –  Państwo parlamentarzyści, samorządowcy, radni wojewódzcy i powiatowi, przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz wszyscy zebrani goście.

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Jestem osobą, która była bezpośrednim świadkiem powstawania siedziby Zespołu Szkół nr 1 w tym miejscu, aż po dzisiejsze otwarcie, które jest efektywnym  zwieńczeniem pracy wielu ludzi.

Najlepsze projekty powstają wspólnie, bo przynoszą wspólne efekty, otwierają więcej możliwości i dają  wspólną satysfakcję. Nic tak nie jednoczy ludzi, jak wspólna misja i podobne idee, dzięki którym podążamy w jednym kierunku. Dla nas tym kierunkiem zawsze była, jest i będzie edukacja oraz dobro uczniów.

Jestem wdzięczna, iż Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych zyskał dzięki tej inicjatywie nowoczesną bazę lokalową, która wzbogaciła naszą ofertę edukacyjną i stała się szansą dla naszych uczniów zmagających się z różnego rodzaju dysfunkcjami. Poszerzenie bazy lokalowej o nowoczesne sale do ćwiczeń, boisko sportowe, oraz siłownie wzbogaciło również ofertę sportową Bursy Młodzieżowej.

Dlatego, z tego miejsca składam serdecznie podziękowania  władzom Powiatu Nowotarskiego: Panu Krzysztofowi Faberowi,  Staroście  Powiatu Nowotarskiego, Zarządowi Powiatu oraz  Radzie  Powiatu  za objęcie naszej Placówki powyższymi inicjatywami i sprawienie, że dzisiejsza inauguracja jest także  Naszym świętem.

Cieszę się, że możemy ,,po sąsiedzku”, na jednym „podwórku”, stwarzać młodym ludziom szansę do rozwoju i edukacji w najlepszych, jakie można sobie wyobrazić warunkach, godnych XXI wieku. Mam nadzieję, że to miejsce stanie się obszarem wzajemnej integracji, pełnej empatii, zrozumienia i wzajemnej akceptacji młodzieży z obu Placówek.

Życzę sobie, aby naszą przewodnią ideą było dobro uczniów i dbałość o ich wszechstronny rozwój, a ten nasz „wspólny teren” niech da szansę na realizację obecnych oraz przyszłych zadań edukacyjnych.

Panie Dyrektorze Zespołu Szkół Nr 1, składam serdeczne gratulacje, liczę na Pańską współpracę, wierzę , że ewentualne trudności będziemy pokonywać razem, a sukcesy będą dla nas okazją do wspólnego świętowania….

Wam droga młodzieży życzę sukcesów dydaktycznych i samych ambitnych planów na przyszłość.

Dziękuję, Ewa Barczak, Dyrektor ZPSWO