Rocznice września

Dnia 22 września uczniowie szkoły podstawowej, branżowej, przysposabiającej do pracy i wychowankowie internatu uczestniczyli w uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz napaści ZSRR na Polskę. Uczniowie podczas krótkiej prezentacji odśpiewali Hymn Państwowy, przypomnieli znaczenie  symboli narodowych jakimi są: flaga, godło i hymn państwowy. Następnie obejrzeli filmy „Niezwyciężeni” i „A więc wojna”, które opowiadają o rozpoczęciu II wojny światowej, trudnej i bohaterskiej walce Polaków w pierwszych dniach września z okupantem.

Natomiast nasze przedszkolaki w tym dniu również odśpiewały hymn państwowy, wysłuchały wiersza Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” w wykonaniu Melanii Miśkowiec. Obejrzeli film edukacyjny „Miś Wojtek”, którego bohaterem i narratorem jest słynny niedźwiedź Wojtek – żołnierz 2 Korpusu Polskiego. Wysłuchali również książki „Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza”.

Dzięki temu w przystępny sposób mogli zapoznać się z trudną ale ważną wiedzą na temat II Wojny Światowej.