Turnus hipoterapeutyczny w Kęble nr 1

W dniach od 19 do 22 września 2023 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w turnusie hipoterapeutycznym. Wraz z opiekunami udali się do Kębła, gdzie codziennie brali udział w zajęciach hipoterapii, a także poznawali ciekawe miejsca w okolicy. Udali się do Kazimierza Dolnego, gdzie odbyli rejs statkiem po Wiśle, odwiedzili Kazimierskie Muzeum Klocków Lego, a także weszli na Górę Trzech Krzyży i spacerowali po pięknym rynku. Ponadto pojechali do Lublina, który oczarował ich pięknymi kamieniczkami i niezwykłym klimatem, jaki nadaje mu Rynek Starego Miasta. Uczestniczyli w warsztatach robienia cebularza oraz w ciekawych warsztatach w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie poznawali ginące zawody. Dowiedzieli się m.in. na czym polegała praca młynarza, olejarza, garncarza czy kowala. Zwiedzili również rynek dawnego miasta. W trakcie pobytu w Kęble mieli możliwość spacerowania po pięknym ogrodzie sensorycznym oraz poznali okoliczne wąwozy. W ostatnim dniu udali się do Sandomierza, gdzie zrobili pamiątkowe zdjęcia na zabytkowym rynku, miło spędzili czas w „Świecie Ojca Mateusza” i poznali historię miasta spacerując podziemną trasą. Pobyt w Kęble miał nie tylko wymiar terapeutyczny, ale dostarczył również niezapomnianych wrażeń i doświadczeń w obcowaniu z przyrodą i zwierzętami. Organizatorem wyjazdu była pani Agnieszka Przetacznik, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Elżbieta Gach i Barbara Buroń.