Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno.

Tegoroczna akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości poświęcona była Ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Uczniowie całej szkoły wysłuchali montażu poetycko – muzycznego poświęconego symbolom narodowym, czyli fladze, godłu oraz Hymnowi Państwowemu.

Ponadto jako społeczność szkolna włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia „Rekordu dla Niepodległej” i o symbolicznej godzinie 11.11 został zaśpiewany hymn narodowy.

Podniosła atmosfera wydarzenia, tematyka akademii oraz sposób jej prezentacji udzielił się wszystkim uczestnikom. Było wzruszenie, emocje, radość.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką pań Moniki Poręby – Strycharz, Bogusławy Dudek, Renaty Knap i Elżbiety Motyki.