„Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, połączony z  powitaniem wiosny w SP-L”

Dzień 21 marca, jak każdego roku, okazał się bardzo przyjemny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9-L. Powodów zadowolenia było wiele: uwrażliwienie na potrzeby innych, pożegnanie  zimy, świetna zabawa, a za oknem pojawiło się długo wyczekiwane słoneczko i temperatura powietrza znacznie wzrosła…

Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji uczniowie SP9-L uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych z projekcją filmu na temat świadomości o zespole trzeciego chromosomu. Uczniowie zostali także uświadomieni  ile mądrych i znanych osób ze świata filmu, sportu, kultury, dotkniętych jest tymże zespołem. Na znak solidaryzowania się z osobami z zespołem Downa wszyscy uczniowie dzisiaj celowo ubrali dwie inne skarpetki. Dodatkowo każdy wykonywał swój  plastyczny projekt tzw. „Skarpet nie do pary”.

W trakcie trwania wiosennego turnieju gier i zabaw uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy. Były zagadki, dotyczące świata przyrody i wiedzy o otaczającym świecie, przysłowia wiosenne, drzewka decyzyjne, konkurencje zręcznościowe, smakowanie pokarmów. Zwycięzcami okazała się drużyna zielonych, którym serdecznie gratulujemy wiedzy oraz umiejętnej pracy w zespole. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się przywołać gościa specjalnego- Panią Wiosnę, która udekorowała okno na nowym budynku, a autorami jej sukni są wszyscy uczniowie, bo każdy wykonał jeden wiosenny kwiatuszek. Nadeszła wiosna, cieszmy się nią każdego dnia….