Kolorowe skarpety w SP -UZ

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji w Szkole Podstawowej – UZ odbyło się dużo różnego rodzaju wydarzeń. W pierwszym dniu obchodów dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których wykonywali prześliczne króliczki ze skarpet. We wtorek odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe oraz integracyjne podczas których uczniowie brali udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowych. W kolejny dzień został zorganizowany seans filmowy z życia szkoły pt. „Kolorowe kino w szkole”. W czwartek natomiast każdy z uczniów mógł ozdobić i wykonać swoją własną „skarpetkową plakietkę”, a także wziąć udział w skarpetkowym wydarzeniu na FB. Zakończeniem całego kolorowego tygodnia było wręczenie nagród oraz dyplomów w konkursie plastycznym pt. „Nam pasuje nie do pary”.