„Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”

Dziękujemy , że jesteście z nami”, czyli 24 edycja„Góry Grosza”

Za nami 24 edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, przeprowadzona pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych. Trwała ona od 1 listopada 2023 roku do końca lutego 2024 roku.

W każdym roku wiele wysiłku, czasu i mobilizacji kosztuje nas zorganizowanie, przeprowadzenie i finał zbiórki. Jednakże dzięki temu zaangażowaniu możemy pomóc tysiącom dzieci w całej Polsce. Pomoc tę, stanowią programy stypendialne wyrównujące szanse edukacyjne i rozwijające pasje, vouchery do sklepów odzieżowych, wsparcie psychologiczne, warsztaty , konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów czy specjalistyczne opieka medyczna. Akcja ta daje nam dużo satysfakcji i równocześnie pozwala lepiej rozumieć istotę niesienia pomocy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców! Młodzieży, nauczycieli obecnych i byłych, oraz innym pracownikom placówki .

Przyjmowaliśmy nie tylko pojedyncze monety, ale również woreczki, słoiki i pudełka z grosikami. Nasz tegoroczny wynik to 186 złotych ważące 15,756 kg. Było co liczyć, bo aż 8194 monety!

W tym roku zbierali grosiki: Agnieszka Kopytko i Katarzyna Sulka z klasy 3c, Ewelina Połomska i Joanna Gwiżdż z 2c, Wilczek i Patrycja Twaróg z 2a oraz Szymon Gudek iTomek Zembala z 1c.

W liczeniu wzięli udział nie tylko członkowie grupy „Góry Grosza”, ale również uczniowie z klas: 1b , 1c i 3b oraz opiekun akcji.

Policzone i zapakowane pieniążki w dniu 15 marca2024r. na pocztę dostarczyła opiekunka akcji Pani Irena Leja