Wycieczka do Zakopanego

Uczniowie Szkoły Przysposobiającej do Pracy z klasy 2A/2B i 3A/3B 16 kwietnia br. uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Pierwszym punktem programu było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na  Krzeptówkach, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Spacerując  po Parku Fatimskim na terenie Sanktuarium mieliśmy okazję zobaczyć  ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997 roku. Następnie udaliśmy się do magicznego miejsca w sercu Tatr, do Doliny Chochołowskiej.  W Leśniczówce u Zięby czekał na nas słodki poczęstunek. Las, szumiący potok, cisza  wprowadził nas w miły nastrój. Kolejnym punktem programu było Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Centrum poznaliśmy zasady dotyczące postępowania w różnych sytuacjach w górach. Zwiedzanie wystawy odbywało się z wirtualnym przewodnikiem i rozpoczęło się od krótkiego filmiku wprowadzającego w tematykę górską. Przechodząc do kolejnych pomieszczeń, spotkaliśmy się z fauną i florą, którą można spotkać w Tatrach. Była też jaskinia, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tatrzańskich jaskiń, ich mieszkańców oraz budowy korytarzy. Ostatnia sala była bardzo ciekawym pomysłem. Bowiem to sala z dwoma telewizorami, na których wyświetlany został świat oczami człowieka i zwierzęcia. Filmy pokazują, dlaczego dokarmianie dzikich zwierząt jest złe, czemu śmiecenie może być niebezpieczne, jak zwierzęta reagują na takie sytuacje i jak może się to dla nich tragicznie skończyć. Bardzo pouczająca lekcja!  To nie był koniec naszego zwiedzania. Pojechaliśmy jeszcze do najsłynniejszej atrakcji turystycznej Zakopanego jaką jest Wielka Krokiew, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim punktem naszego pobytu w Zakopanem były Kuźnice. Tam mogliśmy zobaczyć wysokogórską kolej linową na Kasprowy, która pozwala odbyć podróż w świat tatrzańskiej przyrody podziwianej z lotu ptaka ze szczytem Kasprowego Wierchu. Czas spędzony na wycieczce był bardzo aktywny i dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i doświadczeń /BB/.