„Milusioki tońcom, Milusioki grajom

Dzisiok Milusioki swoje świynto majom”

Taki śpiew rozbrzmiewał 19 kwietnia 2024 roku w przepięknej scenerii Restauracji „Złoty Kłos” w Łapszach Niżnych, gdzie Milusioki hucznie świętowały 15 lecie swojej działalności.  Wszyscy uczestnicy spotkania- zaproszeni zacni goście, niezastąpieni od 15 lat muzykanci, niezawodni rodzice, bliscy i sympatycy grupy, dzieci i młodzież z zespołu doskonale bawili się przez wiele godzin przy wspaniałej  muzyce energicznego zespołu muzycznego „Aparaty.

Uroczystość rozpoczął pieczołowicie przygotowywany przez wiele tygodni występ przeszło czterdziestoosobowej grupy dzieci i młodzieży Milusiokowej, wpierany przez naszych absolwentów. Piękne solowe i grupowe śpiewy, żywiołowe tańce tych najmłodszych i tych najstarszych wzbudziły ogromne emocje wśród wszystkich uczestników imprezy. Mnóstwo pozytywnych emocji swoją obecnością i występem wnieśli niezapomnieni absolwenci : Ola, dwie Angeliki, Madzia, Iza, Edytka, Robert, Dominik, Krystian. Aplauz wśród gości, owacje na stojąco, niemilknące brawa były podsumowaniem i nagrodą dla kilkunastoletniej pracy i wysiłku dzieci i młodzieży z grupy „Milusioki”.

Po występie przyszedł czas na podziękowania- dziękowały „Milusioki” wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania zespołu, w różnoraki sposób wspierali nas podczas  kilkunastoletniej działalności,  wierzyli w nas. Na długo pozostaną w naszej pamięci dobre słowa, życzenia skierowane do nas od przyjaciół, sympatyków, wszystkich członków naszej wielkiej Milusiokowej Rodziny. Zaproszeni goście dziękowali również „Milusiokom”- dzieciom, młodzieży, opiekunom i rodzicom, bez pomocy których zapewne nie dotrwalibyśmy do tego pięknego jubileuszu. Łzy wzruszenia mieszały się z radością, wspomnienia z teraźniejszością.

Po wystawnej kolacji przyszedł czas na radosną zabawę, szalone tańce, wspólne rozmowy- posiady przy suto zastawionych stołach i doskonałej muzyce młodych i charyzmatycznych artystów zespołu „Aparaty”, którzy przez kilka godzin bawili uczestników imprezy. Jakże miło było widzieć szczęśliwe twarze zarówno członków grupy „Milusioki”, ich rodziców i bliskich, radość znajomych i zaproszonych gości. Na następne takie spotkanie będziemy musieli poczekać następne pięć lat, ale czy dotrwamy? Mamy nadzieję, że spełnią się słowa jednego z naszych wyśmienitych gości: „ Milusioki wpisały się pięknie w historię szkoły i dopóki jest nowotarska placówka, dopóty „Milusioki” będą jej najpiękniejszą wizytówką”. Jest nam niezmiernie miło, że możemy godnie promować  Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczo- Opiekuńczych w Nowym Targu, przy którym działamy, krzewić kulturę poprzednich pokoleń, rozwijać artystyczne talenty i wciąż przekraczać bariery, jakie przed niepełnosprawnymi stawia codzienna rzeczywistość.

„MIlusioki” z Rodzicami pragną z całego serca podziękować P. Barbarze i Markowi Kowalczykom, ich córce Annie, rodzinie za  możliwość zorganizowania jubileuszu w gościnnych progach  Restauracji „Złoty Kłos”- życzymy, aby dobro okazane „Milusiokom” wróciło do  Państwa ze wzmożoną siłą!!! DZIĘKUJEMY!!!