Innowacja w Szkole Branżowej ,,Każdy dzień moją inspiracją i szansą na rozwój”.  Część VI

W dniu 29.05.2024 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pod kierunkiem pań Haliny Osmali i Marioli Walczak „Każdy dzień moją inspiracją i szansą na sukces”. Tym razem młodzież świętowała „Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji”, a głównym tematem ich działań było tworzenie origami z ręcznika.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji na temat historii i znaczenia tego dnia. Uczniowie dowiedzieli się, jak kreatywność i innowacyjne podejście mogą wpływać na ich sukcesy życiowe. Następnie przystąpili do praktyki, tworząc z pomocą nauczycieli różne fantazyjne kształty z ręczników, począwszy od pięknych łabędzi po żabki, słonie, torty i zajączki. Uczestnicy zajęć wykazali się zaangażowaniem, współpracą oraz kreatywnością, co zaowocowało powstaniem pomysłowych i estetycznych dzieł.

Zajęcia zakończyły się refleksją nad rolą kreatywności w codziennym życiu oraz jej znaczeniu w nauce
i pracy. Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję doświadczyć, że kreatywność nie zna granic i może być wykorzystywana w najróżniejszych dziedzinach życia.