„Wolontariat pracowniczy firmy Gaspol „ Ludzie o Wielkich Sercach”- już kolejny raz  z pomocą uczniom i wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu

Kim są „ Ludzie o Wielkich Sercach” i gdzie można ich spotkać? Mamy to szczęście, że wspierają nas od lat i czynią naszą rzeczywistość szkolną jeszcze piękniejszą.  Na co dzień spełniają się zawodowo w dziale rozliczeń nowotarskiej filii firmy Gaspol. Oprócz swoich obowiązków nie zapominają także nieść pomocy innym i czerpać z tego satysfakcję. To dzięki Nim już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu uczestniczyli w Jesiennym Integracyjnym Festynie a wychowankowie ośrodka mogą popołudnia spędzać w wygodnych pufach relaksując się i odpoczywając.

Koordynatorkami akcji są pani Małgorzata Leszczyńska i pani Anita Cięciel, które od lat wraz z koleżankami realizują  założenia programu wolontariatu pracowniczego firmy Gaspol pod hasłem „ Ludzie o Wielkich Sercach.”  Angażują się w działania filantropijne z zakresu wyrównywania szans i niesienia bezinteresownej pomocy, przede wszystkim najbardziej wrażliwym grupom społecznym-czyli dzieciom i seniorom.

Jesienny Integracyjny Festyn organizowany przez „ Ludzi o Wielkich Sercach” z Gaspolu odbył się  25 września 2024 r.. Panie przygotowały imprezę plenerową na terenie należącym do Nadleśnictwa Nowy Targ. Dzień  ten był pełen niesamowitych wrażeń i atrakcji. W godzinach porannych czekało na uczniów drugie śniadanie, przygotowane przez naszych wolontariuszy, były ciasta, ciasteczka, słodkie oraz słone przekąski. Na spragnionych aktywności czekały dmuchane zabawki, które były sprawdzianem sprawność i kondycji zarówno dla  małych,  jak i dużych. Oprócz tego uczniowie brali udział w rozmaitych konkurencjach sportowych. Niektórzy w kąciku plastycznym mogli zamienić się w ulubionych bohaterów  bajek, dlatego też podczas uroczystości można było spotkać lwy, księżniczki, pszczółki i wiele innych bajkowych postaci. Jeśli festyn, to oczywiście nie mogło obyć się bez zabaw tanecznych przy muzyce oraz tradycyjnego ogniska. Na koniec coś, co wszyscy lubimy najbardziej, czyli prezenty. Dzięki hojności firmy Gaspol każde dziecko poczuło się wyjątkowe i spełnione.   Ponadto już kolejny rok mamy świadomość, że ktoś o nas myśli i pamięta, może dzięki temu czujemy się jeszcze bardziej wyjątkowi i ważni. Mówi się, że najlepsze inicjatywy są wówczas, gdy w ślad za nimi podążają piękne idee i szczytne cele. Należy pamiętać, że za każdą taką ideą stoją ludzie, to w nich jest największa siła i moc sprawcza, czego dowodem była nasza kolejna wspólna uroczystość.

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej działającej w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu z całego serca dziękują pracownikom firmy Gaspol oddziału Nowy Targ za realizację szlachetnej inicjatywy„ Ludzie o Wielkich Sercach”. Szczególne podziękowania dla koordynatorek programu p. Małgorzaty Leszczyńskiej oraz p.  Anity Cięciel oraz pozostałych pracowników nowotarskiego oddziału firmy Gaspol, którzy sprawiają, że możemy wspólnie bawić się i śmiać oraz wierzyć, że obok nas są bezustannie „ anioły”.. .

Dyrekcji oraz Zarządowi firmy Gaspol serdecznie gratulujemy idei programu wolontariatu pracowniczego oraz  tak zaangażowanych w wykonywanie działań firmowych Pracowników o „Wielkich Sercach”.

Justyna K.