Jubileuszowa „Olusia” – rajska jabłoń

W Dniu Drzewa – 10 października, posadziliśmy koło Naszej Szkoły Jubileuszowe Drzewo.

Wybór padł na Jabłoń Rajską o wdzięcznej nazwie „Ola”,  która wiosną zachwyca pięknem swych różowych kwiatów, a jesienią obfitością owoców. Olusi, jak ją od razu nazwali nasi uczniowie wybraliśmy i przygotowaliśmy bardzo majestatyczne miejsce – na samym środku trawnika, w jednej z wnęk budynku szkolnego.

Ponieważ 10 października przypada Światowy Dzień Drzewa, który w tym roku przebiega pod hasłem: ”Święto drzewa łączy pokolenia”, nie było lepszej okazji, aby i Nasza Jabłoń połączyła pokolenia: te, od których 50 lat temu  w tym miejscu wszystko się zaczęło, poprzez nasze obecne oraz przyszłe, które przyjdą po nas. I tak też, w sadzeniu Naszego Jubileuszowego Drzewa wzięli udział przedstawiciele różnych grup wiekowych naszej Placówki: od najmłodszych uczniów przedszkola i szkoły podstawowej do  najstarszych – przedstawicieli szkoły przysposabiającej do pracy i szkoły branżowej. Następnie: obecni nauczyciele m.in. panie: Anna Chowaniec, Małgorzata Chowaniec, Elżbieta Motyka, Elżbieta Gach, Monika Hołowczak- Banot, Anna Wójcik-Chowaniak, Jadwiga Matusiewicz, Justyna Kamieniecka, Monika Poręba- Strycharz, Halina Szewczyk, a także Pani Wicedyrektor Anna Trybuła oraz Pani Dyrektor Urszula Filas. Wszyscy bardzo dzielnie i fachowo poradzili sobie z zadaniem posadzenia Naszej Jubileuszowej „Oli”. Nad przebiegiem prac ogrodniczych czuwał uczeń szkoły przysposabiającej do pracy – Kacper Pajerski z panią Marią Michalik.

Niech więc zasadzona w tym roku jabłoń, stanie się pamiątką Jubileuszu 50- lecia Naszej Szkoły. Niech będzie symbolem naszych wartości, dążeń i marzeń. Niech rośnie w siłę, tak jak nasza społeczność – razem z każdym rokiem, z sukcesami i wyzwaniami, które uda nam się wspólnie przezwyciężyć /MM/.