Moje Marzenie – edycja 2026 „ Kolorowy świat snów”.

W dniu 18.06.2026r. w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy konkursu plastycznego dla dzieci  Moje Marzenie – edycja 2026 „ Kolorowy świat snów”.

Patronat artystyczny nad konkursem oraz  prace w jury objęli: Małgorzata Pękala – projektantka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Twórczyni marki DOTTKA i PekalaDesign. Prezes Fundacji Otwarty Krąg – wspierającej osoby zagrożone wykluczeniem oraz promującej wartości takie jak otwartość, dialog i wzajemne zrozumienie oraz  Janusz Tycner – artysta plastyk, pochodzący z Suchego, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor wielu prac, głównie grafik, osadzonych w folklorze i tradycji Podhala. Aktualnie mieszka i tworzy w Krakowie.

Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Fundację na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnych Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu, której siedziba jest w ZPSWO w Nowym Targu i której dziękujemy za wspieranie wielu  działań SOSW nr1.

Do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowaczo Opiekuńczych w Nowym Targu wpłynęło 212 zgłoszeń prac plastycznych:

ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Targu,

ze Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Knurowie,

ze Szkoły Podstawowej im. prof. A.Waksmundzkiego w Ostrowsku,

ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie,

ze Szkoły Podstawowej nr  4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu,

ze Szkoły Podstawowej  w SOSW nr1 w ZPSWO w Nowym Targu,

ze Szkoły Branżowej I st. w SOSW nr 1 w ZPSWO,

ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW nr 1 w ZPSWO.

Wszystkie przesłane prace były wyjątkowe ze względu na zawarte w nich nadzieje

i pragnienia jakie wyrazili młodzi twórcy, piękno kolorów, przestrzeni i wyobraźni.

Jury konkursu przyznało nagrody uczniom:  Sarneckiej Oliwii, Jaróg Hannie , Sowiński emu Michałowi, Motyce Róży, Wojtasiak Nikoli, Sejud Janowi, Wojtyczka Zofii, Dymek Janowi, Pałka Maciejowi, Rapacz Brygidzie, Ścirka Marii, Rajskiej Lenie, Chrobak Zofii, Kuraś Mariannie, Kasprzak Rafałowi, Nykaza Weronice, Luberda Nikoli, Śmiałkowskiej Aleksandrze, Szewczyk Franciszkowi, Gacek Barbarze, Czubernat Filipowi, Zawada Jakubowi, Górka Nikoli, Kosakowskiej Barbarze, Tukaj Marcinowi, Dziatkowiec Klemensowi, Żuwała Kazimierzowi, Smalec Kacprowi, Nieckuli Mikołajowi, Pruś Annie, Łaś Martynie, Guzik Natalii, Twaróg Jakubowi, Trybuła Maksymilianowi, Wiercioch Antoniemu, Bogackiej Julii, Bigos Jakubowi, Łojek Marcinowi, Jędrol Przemysławowi, Migas Natalii.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaproszeni zostali do zabawy w czasie Dnia Otwartego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Nowym Targu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom za udział w konkursie i za przybycie na wernisaż. Przed zbliżającymi się wakacjami życzymy wszystkim szczęśliwych, pełnych spełnienia marzeń, bezpiecznych  i udanych wakacji.