Innowacja w Szkole Branżowej „Dzień Ziemi-ekologiczne sprzątanie i ochrona środowiska”. Część IV.

W dniu 24 kwietnia 2024 r. odbyły się w Szkole Branżowej kolejne zajęcia innowacyjne realizowane w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez p. Halinę Osmala i p. Mariolę Walczak. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: „Dzień Ziemi-ekologiczne sprzątanie i ochrona środowiska”.

Dzień Ziemi jest corocznym świętem, którego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz wyzwań, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety. Dzień ten to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jednym z takich działań jest właśnie ekologiczne czyszczenie i sprzątanie.

Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani z podstawami ekologicznego porządkowania. Dowiedzieli się jaki wpływ na środowisko mają detergenty, poznali właściwości naturalnych produktów takich jak: ocet, sok z cytryny, szare mydło, soda oczyszczona, boraks… oraz jak samemu w prosty i szybki sposób przygotować ekologiczne środki czystości.

Każdy uczestnik miał okazję przygotować „eko produkt”, a następnie sprawdzić jego skuteczność. Jak się okazało, ekologiczne środki czystości sprawdziły się w praktyce, wykazały podobną skuteczność, a niektóre nawet lepszą, niż tradycyjne preparaty. Przede wszystkim są przyjazne dla zdrowia i środowiska!