Innowacja w Szkole Branżowej ,,Każdy dzień moją inspiracją i szansą na rozwój”.  Część V

„Dobre uczynki mają większą moc niż słowa, bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie…” – autor nieznany

W dniu 8 maja 2024r. w Branżowej Szkole odbyły się kolejne zajęcia innowacyjne, których hasłem przewodnim był „Światowy Dzień Dobrych Uczynków”. Święto powstało w 2005 roku, a jego pomysłodawcą była Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie do dziś promują bezinteresowną inicjatywę w społeczeństwie, zachęcają by czynić dobro w każdej postaci i formie.

Do świętowania tego dnia przyłączyli się również uczniowie klasy I A i II C Branżowej Szkoły. Podczas zajęć prowadzonych przez p. Mariolę Walczak i p. Halinę Osmala uczniowie wypiekali pyszne drożdżowe rogale, które rozprowadzali podczas przerw wśród społeczności szkolnej, wspierając akcję charytatywną „Pomóżmy Marysi zobaczyć więcej”. Zebrane środki zostaną przekazane na konto Fundacji im. Adama Worwy wspierającej leczenie sześcioletniej Marysi z Bańskiej Niżnej, która traci wzrok.

Zajęcia były dla uczniów chwilą refleksji, by pomyśleć co dobrego uczynili w swoim życiu i co jeszcze dobrego mogą zrobić dla innych. Każdy dzień może być impulsem do zwrócenia uwagi na sprawy ważne, wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę!