Dzień Gier Planszowych w szkole branżowej

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Inicjatywa ta jest wspierana przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i wszelkie inne miejsca dla graczy. Planszówki to nie tylko sposób na relaks, ale także rozrywka rozwijająca wiedzę i wyobraźnię. To prawdziwy sport intelektualny, który angażuje kluczowe dla myślenia obszary, takie jak pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. W tym roku również nasza szkoła postanowiła włączyć się do akcji. Dla uczniów była to  nie tylko świetna zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy, ale  też wspaniała lekcja m.in. planowania, przewidywania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia i zasad fair play. Uczniowie przekonali się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych czy smartfona, , a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.