Rozbudowa istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy ZPSWO

Zadanie pn. „Rozbudowa istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu przy ul. Jana Pawła II 85”

Przedsięwzięcie inwestycyjne współfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” w 2023 roku  na podstawie Umowy nr II/378/SI/3820/23 z dnia 9 października 2023 r.

Zadanie zrealizowane w 2023 r. przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w formie dotacji celowej w wysokości 126 580,00 PLN.

Wartość całkowita zadania: 299 197,50 PLN

Dotacja celowa z budżetu Województwa Małopolskiego: 126 580,00 PLN

Wkład własny: 172 617,50 PLN

CEL PROJEKTU:

Celem projektu jest udzielenie pomocy finansowej na realizację zadań własnych, przeznaczonej na modernizację infrastruktury rekreacyjno-sportowej, spełniającej rolę lokalnych stref aktywności fizycznej, m. in. celem podniesienia standardu, czy rewitalizacji istniejących obiektów sportowo-rekreacyjnych, będących w niedostatecznym stanie technicznym
i funkcjonalnym.

ZADANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE:

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa istniejącego terenu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu przy ul. Jana Pawła II 85.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia:

1. Ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane dotyczące rozbudowy istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – wszczęcie postępowania w dniu 27.06.2023 r. W dniu 09.08.2023 r. została podpisana Umowa nr ZA.273.52.2023 z Wykonawcą na wykonanie robót budowlanych – „Rozbudowa istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu przy ul. Jana Pawła  II 85”.
  2. Wykonanie robót budowlanych:
    • prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję,
    • roboty ziemne i podbudowa;
    • nawierzchnia;
    • roboty budowlane i montażowe niezbędne do wykonania zadania;
    • urządzenia sportowo-rekreacyjne;
    • ogrodzenie
  3. Promocja projektu:
    • tablica informacyjna.

REZULTATY:

W ramach realizacji przedmiotowego zadania został zagospodarowany teren zielony
o wymiarach 30 m x 40 m. Wykonana została bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa wraz
z podbudową o wymiarach 18,60 m x 13,95 m. Powstała siłownia zewnętrzna wraz
z zagospodarowaniem i modernizacją istniejącego placu zabaw. Zostały zamontowane urządzenia do ćwiczeń: biegacz, narciarz, rowerek, wahadło-twister oraz poręcz-drabinka. Obiekt został również wyposażony w 3 ławki z oparciami, a także betonowe stoły umożliwiające grę w tenisa stołowego, warcaby oraz chińczyka. Na terenie tym zostały również zamontowane: tablica z regulaminami oraz 2 kosze na śmieci. Zmodernizowany plac zabaw został wyposażony w następujące urządzenia: duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami
i wieżami, podwójną huśtawkę, huśtawkę z bocianim gniazdem, huśtawkę wagową, huśtawkę wagową sprężynową, karuzelę i 2 szt. sprężynowców (samochód i motorek), a także panel ruchomy z liczydłem i panel ruchomy z grą w kółko i krzyżyk. Całość została ogrodzona
ok. 30 m ogrodzeniem z paneli w wysokości 120 cm i jedną furtką. Na ogrodzeniu została zamontowana tablica informacyjna dotycząca dofinansowania ze środków budżetu Województwa Małopolskiego na realizację w 2023 roku projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.

Dzięki realizacji przedmiotowego zadania powstało ogólnodostępne miejsce rekreacji,
z którego będą mogli korzystać zarówno uczniowie Placówki, jak i lokalni mieszkańcy z nią sąsiadujący. Siłownia zewnętrzna jak i miejsce wypoczynku dla dzieci to pomysł mający
na celu zachęcenie społeczności lokalnej, a przede wszystkim uczniów i wychowanków
z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych do bezpiecznej aktywności fizycznej. Dzięki realizacji zadania obiekt pełni ważną funkcję społeczną oraz jest ciekawą alternatywą dla szeroko dostępnych telefonów, telewizji i Internetu. Modernizacja terenu sportowo-rekreacyjnego, wykonanie ogrodzenia i wyposażenie go w nowe, atestowane urządzenia, zdecydowanie zwiększyły bezpieczeństwo jego użytkowników oraz podniosło atrakcyjność oferty Placówki.

OKRES REALIZACJI:

09.08.2023 – 31.12.2023

STAN REALIZACJI:

• Podpisanie Umowy nr II/378/SI/3820/23 w dniu 9 października 2023 r.
  • Sprawozdanie końcowe z wykonania zadania złożone do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 24.01.2024 r.
  • Dotacja wynikająca z przedmiotowej Umowy została zaksięgowana i rozliczona – informacja z dnia 27.03.2024 r.