„Idzie lasem Pani Jesień…”

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki świętowały pierwszy dzień kalendarzowej jesieni ???? Za oknami możemy zaobserwować już jesienną pogodę i kolorowy jesienny krajobraz ?️?? A w nasze przedszkolne progi zawitał niespodziewany Gość – Pani Jesień! ?? Przyniosła nam ona rozmaite dary, które są charakterystyczne dla tej pory roku ? Dowiadywaliśmy się jak wyglądają jesienne liście, kasztany, żołędzie, szyszki, gałązki jesiennych drzew i krzewów – wszystko mogliśmy zobaczyć, dotknąć, powąchać ? A nawet i skosztować jesiennych owoców, takich jak jabłka, gruszki, czy śliwki, które przyniósł nam nasz kolorowy Gość ??? Oglądaliśmy jesienne ilustracje, wskazywaliśmy elementy na obrazkach, kategoryzowaliśmy jesienne dary ? Nie zabrakło również zabaw przy muzyce z listkami, które razem z nami wesoło fruwały po sali przedszkolnej ??? Zwieńczeniem jesiennych zajęć była wspólna kolorowa praca plastyczna – odbijanie liści na dużym arkuszu papieru ? Dziękujemy Pani Jesieni za odwiedziny i cieszymy się, że wspólnie mogliśmy powitać nową porę roku! ???????