I – miejsce w kategorii Szkół Specjalnych dla ZPSWO w Nowym Targu

Uczniowie ZPSWO będący uczestnikami projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wzięli udział w konkursie pod nazwą „ESA dla OSE”(Edukacyjna Sieć Antysmogowa dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej). Zadaniem uczestników było przygotowanie pomysłowej i kreatywnej pracy skupiającej się na przedstawieniu problemu związanego z zanieczyszczeniem powietrza oraz przeciwdziałania powstania smogu. W związku z pandemią konkurs odbył się online. Według organizatorów konkursu zostało zgłoszonych 533 prac z różnych szkół w Polsce. Jest nam zaszczyt ogłosić, że zwycięstwo w kategorii szkół specjalnych przypadło właśnie naszej placówce, a dokładnie uczniowi z klasy VI L. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykonali wspaniałe prace. Wszystkim gratulujemy pomysłowości!