„Magia karnawału”- innowacja z zakresu polsko-angielskich lekcji w szkole podstawowej

W związku z realizowaną innowacją pedagogiczną „ The magic of reading, magia czytania-polsko-angielskie lekcje z zakresu edukacji czytelniczej” w ostatni dzień karnawału uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w bardzo interesującej lekcji.

Tematem przewodnim był karnawał oraz zwyczaje i obrzędy jemu towarzyszące w różnych stronach świata. Wszystko odbywało się w języku polskim oraz angielskim, dzięki czemu uczniowie nie tylko wzbogacali swoją wiedzę, ale również doskonali swoje umiejętności językowe. Po prezentacji dotyczącej karnawałowych zwyczajów odbył się drużynowy quiz, następnie uczniowie wsłuchując się w słowa anglojęzycznej czytanki musieli rozwiązać kilka rebusów językowych i wykazać się intuicją tłumacza. Okazało się, że coraz trudniej w dzisiejszej dobie odróżnić przebranie od ubrania, bowiem za zmieniającą się modą nie sposób nadążyć. Była też konkurencja iście karnawałowe, polegająca na nadmuchaniu balonów i odnalezieniu tego ze swoim imieniem.   Uczniowie podzieleni na drużyny walczyli zaciekle o miejsca na podium. Zwyczaje karnawałowe w Rio, w Niemczech, czy w Wenecji nie są już dla nich tajemnicą, a co najciekawsze poznali je w dwóch językach. Lekcje poprowadziły pani Natalka oraz Justynka.