Zajęcia otwarte o produktach ekologicznych

W ubiegłym tygodniu braliśmy udział w zajęciach otwartych w ramach Programu Edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, które przygotowały dla nas Pani Ania i Pani Agnieszka ? W zajęciach brały udział wszystkie oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 SP UZ i L. Podczas warsztatów dzieci obejrzały bajkę edukacyjną „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, a także oglądały dostępną publikację ?????? Dzięki nim wszyscy obecni dowiedzieli się, skąd te produkty pochodzą oraz zapoznali się z piramidą żywienia, w celu przypomnienia zasad zdrowego odżywiania ????? Kolejnym elementem zajęć było prezentowanie zdrowych, ekologicznych warzyw i owoców – na planszach i w rzeczywistości ? Każdy uczestnik miał okazję przyjrzeć się produktom, dotknąć ich, powąchać a nawet skosztować ? Następnym etapem warsztatów było rozwijanie spostrzegawczości poprzez różnorodne zadania o tematyce warzyw i owoców ???? Na zakończenie spotkania każdy oddział wykonał wspólną pracę plastyczną, z których została utworzona wystawa w holu szkolnym ? Klasy biorące udział w zajęciach otrzymały tematyczne kolorowanki i karty pracy – te warsztaty to dopiero początek ekologicznej przygody! ?????????