Ogólnopolski program edukacyjny „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

SKUTECZNA OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

INICJATYWA EDUKACYJNA SKIEROWANA DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

W roku szkolnym 2022/2023 po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane- Twoja Sprawa”. Organizatorem XIII edycji jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych,  honorowymi patronami programu są: Minister Edukacji i Nauki oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Głównym celem programu jest podniesienie kompetencji nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe w realnym, jak i cyfrowym świecie. Program obejmuje dwa etapy realizacji:

• najpierw wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności poszerzają nauczyciele, którzy biorą udział w dwudniowym szkoleniu oraz otrzymują materiały edukacyjne;
  • w kolejnym etapie nauczyciele upowszechniają wśród uczniów zdobytą podczas szkolenia wiedzę – zarówno prowadząc lekcje, jak i podejmując się realizacji innych niestandardowych działań.

DODATKOWE INFORMACJE O PROGRAMIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ:

CYKL PORAD „WARTO WIEDZIEĆ, ŻE…”- to krótkie i użyteczne wskazówki dotyczące ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie:  www.uodo.gov.pl/tdts