Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Z   okazji zbliżającej się rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  oraz Dnia Flagi   w naszej placówce odbyła się  akademia.   Uroczystość rozpoczęła się   odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.  Uczniowie szkoły podstawowej oraz  szkoły branżowej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przypominając  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce.  Podniosły  charakter  akademii  wywołał  wśród zgromadzonych wzruszenie, zmusił do refleksji  i przypomniał o konieczności pielęgnowania pamięci o historii naszego kraju.