NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA UCZNIÓW SP

Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursach organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

W jednym z konkursów ,,Matka w oczach dziecka” Dorotka Sochacka ( nagroda) i Karolina Gajewska (wyróżnienie) ze swoimi mamami w dniu 29 maja udały się do domu kultury, by obejrzeć wystawę prac plastycznych oraz odebrać nagrody. Szczęśliwe mamy i uczestniczki konkursu ten Dzień Mamy zakończyły na lodach.

Drugi konkurs plastyczny, w którym brali udział nasi uczniowie jest związany z 60- tą rocznicą Koronacji Figury Matki Bożej Ludźmierskiej. Koronacji w 1963roku dokonywał Kard Stefan Wyszyński i Bp Karol Wojtyła. Nasi uczniowie zainspirowani tym wydarzeniem zrobili prace na temat ,, Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej – jak niesie Człowieka”. W dniu 31 maja w uroczystym wręczeniu nagród połączonym z Dniem Dziecka w Ogrodzie Różańcowym przy Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu uczestniczyło też 13 naszych uczniów.

Wśród nagrodzonych byli:

Martyna Ignasiak, Dorota Sochacka, Helena Kocur, Karol Rapacz, Mateusz Zbela (SPdP)

Wśród wyróżnionych byli:

Agnieszka Mirga, Sonia Jankowska, Hubert Gałowicz, Karolina Gajewska, Dominik Szczęch, Jakub Surma.

Wszystkim składamy gratulacje!