Wrocław

Pierwsza połowa października była czasem wyjazdu uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy do jednego z najpiękniejszych miast Polski, czyli Wrocławia. Nasza podróż rozpoczęła się w piątek 6 października, a zakończyła w niedzielę 8 października. Do Wrocławia przyjechaliśmy w godzinach popołudniowych, gdzie w pierwszej kolejności poznaliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10, który podczas naszego wyjazdu gościł nas w swoich progach i za to naszym gospodarzom bardzo dziękujemy 😊 Po podróży i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na wieczorny spacer, podziwiając uroki pięknego Wrocławia. Na początku udaliśmy się na najwyższy budynek we Wrocławiu „Sky Tower” gdzie na 49 piętrze zachwycaliśmy się widokiem panoramy miasta. W następnej kolejności komunikacją miejską pojechaliśmy do jednego z najważniejszych punktów miasta, czyli na Rynek, gdzie zaczęliśmy poszukiwania krasnoludków oraz podziwianie piękna zabytków m.in. Starego Ratusza, kamienic wokół rynku, Katedry św. Marii Magdaleny. Spacer zakończyliśmy w najstarszej części miasta na Ostrowie Tumskim. Kolejnego dnia wcześnie rano wyruszyliśmy na zwiedzanie ZOO i Afrykarium, gdzie jest prezentowana fauna i flora wodna Afryki i mórz ją okalających. Spotkaliśmy niezwykłe zwierzęta takie jak: hipopotamy, żółwie, foki, krokodyle, pingwiny, manaty, najróżniejsze rodzaje ryb, słonie, żyrafy, tygrysa itp. Tego samego dnia oglądaliśmy pokaz Fontanny Multimedialnej, a następnie obejrzeliśmy roślinność i styl Ogrodu Japońskiego. Na zakończenie sobotniego dnia udaliśmy się do ,,Kolejkowa”, gdzie mogliśmy zobaczyć miniaturowy świat makiet i modeli pociągów oraz miejsc najbliższych okolic i samego Wrocławia. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Była to bardzo pouczająca i wspaniała wycieczka, a wspomnienia na długo pozostaną w naszych pamięciach. Następnego dnia w niedzielę pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.