Znani czytają

W październiku w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 rozpoczęliśmy akcję pt. „Znani czytają”. Do naszej szkoły będziemy cyklicznie zapraszać przedstawicieli różnych grup zawodowych, którzy będą czytać uczniom szkoły podstawowej bajki. Pierwszym gościem, który nas odwiedził był pan Jacek – ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Przeczytał nam bajkę o helikopterze, który lata w góry, aby pomagać poszkodowanym ludziom, a także podzielił się swoim doświadczeniem związanym z akcjami ratowniczymi. Ponadto przyniósł nam atrybuty niezbędne w pracy ratowników górskich i przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas wędrówek w górach. Dziękujemy za to spotkanie!